תיאום מס באינטרנט

 
עונת תיאומי המס
 
לקראת עונת תיאומי המס: אישור מיידי על עריכת תיאום מס באינטרנט, אותו ניתן להדפיס ולשמור

רשות המסים בישראל השלימה מהלך של שדרוג השרות לתיאומי מס באינטרנט, במטרה להפוך אותו לנגיש יותר. הגרסה החדשה מאפשרת לעורכי תיאומי המס להדפיס את האישורים במדפסת אישית מיד עם הפקתם. כמו-כן, היא מאפשרת לשמור את האישורים במחשב ולהדפיס העתקים, בכל עת, מכל מחשב המחובר לאינטרנט.

מה היה עד עכשיו?
עד כה מי שערך תיאום מס באינטרנט נדרש להמתין כשבועיים ימים עד לקבלת האישור בדואר. עניין זה הביא לכך שהיו כאלה שהעדיפו לפנות למשרדי מס הכנסה ברחבי הארץ, להמתין בתורים המשתרכים בפרט בתחילת שנה ב"עונת תיאומי המס" ובלבד שיקבלו את האישור מיד.

חידוש נוסף
עוד במסגרת השדרוג האחרון, בעת הפקת האישור, מקבלים עורכי תיאומי המס מספר אסמכתא, באמצעותו ניתן להפיק ולהדפיס העתקים של האישורים בכל מועד שיחפצו בכך. ניתן לבקש לקבל את מספר האסמכתא במייל ו/או ב – SMS.


מפשטים את תהליך תיאום המס
השדרוג האחרון מצטרף לשורה של שיפורים שבוצעו ביישום במהלך השנה האחרונה, במטרה לפשט את התהליך ולהפוך אותו לנגיש ולידידותי יותר למשתמשים. שינוי משמעותי נוסף הוא הגדלת תקרת ההכנסה השנתית מיגיעה אישית המאפשרת שימוש בשרות עד לסכום של 436,272 ש"ח (בשנים הקודמות הסכום עמד על עד 188,712 ש"ח) וגם הרחבת אפשרות הדיווח על קצבאות כך שכשאין חבות במס בגין הקצבה ניתן יהיה לערוך תיאום מס באינטרנט.

מדי שנה מפיקה רשות המסים מאות אלפי אישורים לתיאומי מס למשלמים השונים. בשנת 2014 ועד כה הופקו כ-843,000 אישורים, מתוכם כ-10% באמצעות השרות האינטרנטי. נתון שמהווה גידול של כ-3% בהשוואה למספר האישורים שהופקו באמצעות השרות בשנת 2013. נזכיר כי תיאום מס מאפשר למי שיש לו מספר מקורות הכנסה, לבצע תיאום מס במהלך שנת המס ובכך להימנע מתשלום מס עודף.

שיפורים נוספים
עוד בין השיפורים שבוצעו בשנה החולפת: מתן הודעת שגיאה ספציפית בעת הזנת מידע שגוי ביישום, מתן 6 ניסיונות לשידור תיאום המס (תחילה שלושה ניסיונות ולאחר 24 שעות עוד שלושה ניסיונות) במקום 3 ניסיונות קודם השדרוג וכן הוספת אמצעי זיהוי שכיח וזמין של מועד הנפקת תעודת הזהות, מדובר באמצעי זיהוי שנגיש לציבור ונמצא ברשותם של כלל אזרחי המדינה.